جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوي

دوشنبه 10 آذر 1399
طرح آمران سلامت درچناران آغاز به کار کرد

طرح آمران سلامت درچناران آغاز به کار کرد

رئیس جمعیت هلال احمرچناران گفت:در راستای اجرای فرمان های رهبر معظم انقلاب طرح آمران سلامت با استقرار4 پایگاه در چناران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرچناران ،علی مسعودی  اظهار داشت: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی حضور پر شمار نیروهای داوطلب در ماه‌های اول شیوع بیماری کرونا و خدمات موثر آنان همانند کمک به پرستاران، ضدعفونی کردن دستگاه ها و معابر، راهنمایی خانواده‌ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیت ها و همچنین دعوت از نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مومن و صالح برای ورود دوباره به این عرصه و لزوم تلاش مضاعف و به کارگیری ابتکارهای جدید برای مواجهه با ویروس کرونا اجرا می شود.

 وی افزود: توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با ویروس کرونا نیز از جمله اهداف این طرح است که در جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور با مشارکت اعضای جمعیت هلال احمرچناران صورت می گیرد.

مسعودی  تصریح کرد: این طرح در 4 پایگاه ثابت و سیار در مکان های پر تردد از قبیل پارک ملت ، خیابان های پر تردد  و فروشگاه های بزرگ شهرستان  با هدف راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، توصیه و تاکید به حفظ فاصله اجتماعی، امر به رعایت نکته های بهداشتی با حفظ احترام به شان و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه که از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است، به اجرا در می آید.

رئیس جمعیت هلال احمر چناران ادامه داد: هلال احمر از آغاز شیوع ویروس کرونا فعالیت‌هایی همچون غربال گری در مبادی ورودی شهر و مناسبت‌های مختلف، ضدعفونی و توزیع ماسک، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کمک به نیازمندان و متاثران از کرونا و در اختیارگذاشتن امانی تجهیزات پزشکی از جمله کپسول اکسیژن، مانومتر و دستگاه اکسیژن ساز به بیماران متاثر از ویروس کرونا را انجام داده است.

 وی یادآور شد: طرح آمران سلامت از ۵ تا ۱۵ آبانماه با شعار «جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم» با مشارکت اعضای جمعیت هلال احمرچناران  در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نوید  قصابان
تهیه کننده:

نوید قصابان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *