جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوي

سه شنبه 31 فروردین 1400
جوانان خطه خورشید، یاران افتخارآفرینان میهن

فعالیت ابتکاری یاران خورشید در طرح ماه تابان رتبه برتر استان شد

همزمان با شیوع ویروس کرونا،جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور در طرح ابتکاری یاران خورشید به یاری افتخار آفرینان میهن عزیزمان ایران شتافتند. مریم مشعوفی دبیرکانون جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور در مصاحبه ای به توضیح این طرح پرداخته است.

همزمان با شیوع ویروس کرونا،جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور در طرح ابتکاری یاران خورشید به یاری افتخار آفرینان میهن عزیزمان ایران شتافتند. مریم مشعوفی دبیرکانون جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور در مصاحبه ای به توضیح این طرح پرداخته است.

سلام لطفا خودتون معرفی کنید.
 بنده مریم مشعوفی دبیر کانون جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور، از سال ۹۴ افتخار اینو دارم که لباس مقدس هلال احمر بر تن کنم و در راه خدمات بشردوستانه گام بردارم و در طرح های متعددی همچون همسفران خورشید، خادم ودادرس حضور داشتم. با توجه به شیوع ویروس کرونا طرحی ابتکاری جهت خدمت رسانی به خانواده شهدا راه انداختیم.

دبیر کانون جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور  در خصوص طرح یاران خورشید گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا طرح یاران خورشید آغاز شد که طرح یاران خورشید ویژه خانواده محترم شهدا و خانواده جانبازان بالای ۷۰ درصد می باشد.

این طرح ازچه روزی آغاز شد؟
طرح یاران خورشید پس از استقبال خوب رییس جمعیت هلال احمر نیشابور از اواخر فرودین ماه آغاز و به دلیل اینکه نیشابور در وضعیت قرمز قرار داشت هر هفته این کار انجام میشد و از ابتدای آذر ماه بصورت
 ماهانه می باشد.

هدف از اجرای این طرح را توضیح دهید؟
بنظر بنده خدمت همان خدمت سال های جنگ است؛ در آن سال ها ما شاهد رشادت های بزرگ مردانی بودیم که برای رفاه حال ما جان خود را به خطر انداختند و به شهادت رسیدند و جانبازانی که زندگی خود را در این چند سال فدای ایران عزیزمان کردند؛ اینک نوبت ماست که در شرایط بحرانی در کنار این بزرگواران باشیم و به خانواده های این عزیزان خدمت رسانی کنیم. با این هدف طرح یاران خورشید آغاز شد و از زحمات تمام بزرگواران بسیار ممنونم.

توضیحات تکمیلی از طرح یاران خورشید ارائه دهید؟
اعضای جوانان با مراجعه به درب منازل خانواده شهدا و جانبازان بالای
۷۰ درصد ضمن ضدعفونی کردن منازل و خودروهای این عزیزان، پک های بهداشتی که شامل( ماسک، ماده ضدعفونی کننده و دستکش) توزیع میکنند.

در این طرح چند نفر شرکت کرده اند؟
در این طرح روزانه
۱۴۰ عضو جوان شرکت کرده اند، که خواهران وظیفه بسته بندی و آماده سازی پک ها و برادران مسئولیت ضدعفونی وتوزیع را برعهده دارند.

و سخن آخر؟

خیلی خوشحالم که توانستم به عنوان یک عضو جوان و با همکاری خیرین محترم و بنیاد شهید برای خانواده معزز و‌ محترم شهدا گام بردارم امیدوارم که دعای خیرشان بدرقه راه تمام جوانان باشد. از مردم عزیز نیز خواهشمندم همکاری لازم را داشته باشند تا هرچه سریعتر به یاری امام رضا(ع) ویروس منحوس کرونا نابود شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *