جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوي

دوشنبه 10 آذر 1399

لبیک هلال احمر پایتخت معنوی ایران به ندای رهبری / ستاد اجرایی طرح آمران سلامت در مواجهه با کرونا در هلال احمر خراسان رضوی تشکیل شد

نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با موضوع تشکیل ستاد آمران سلامت در هلال احمر استان برای راه اندازی پایگاههای این طرح در لبیک به منویات ولایت و دستور رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد

 

 

نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با موضوع تشکیل ستاد آمران سلامت در هلال احمر استان برای راه اندازی پایگاههای این طرح در لبیک به منویات ولایت و دستور رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در شورای معاونان هلال احمر خراسان رضوی که صبح امروز در سالن زنده یاد بیژن دفتری برگزار شد، اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر وجود صدای واحد در موضوع کرونا به عنوان یک اصل حائز اهمیت در مدیریت بحران مطرح است که می بایست این وحدت رویه، بیش از پیش مورد توجه باشد.

 

وی افزود: تشکیل ساختار مدیریت بحران در مسئله کرونا در بالاترین سطح در کشور باید مدنظر باشد.

 

وی تصریح کرد: دبیرخانه آمران سلامت در حوزه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تشکیل شد که در هلال احمر خراسان رضوی هم اگرچه پیش از این هم اقداماتی انجام شده بود درحال حاضر در این طرح با بهرمندی از حداکثر ظرفیت داوطلبی ضمن جلوگیری از بروز و شیوع بیشتر ویروس در کاهش مرگ و میر نیز موثر است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: مشکل اصلی ادراک عمومی در مسئله جدی گرفتن بحران کروناست که باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور و تورم موجود آسیب پذیری ما بیشتر شده است.

وی افزود: فقر اطلاعات و آگاهی پایین و غفلت از آموزش عمومی تاب آوری جامعه را کاهش می دهد.

 

دکتر احمدی ادامه داد: وقتی اطلاعات و فرآیند آموزش عمومی ناقص بوده و توزیع امکانات و منابع نیز به درستی نبوده و تشتت آرا در برخی سطوح وجود داشته باشد آسیب پذیری جامعه کم نیست.

 

دکتر احمدی اذعان کرد: جذب منابع در ماههای ابتدایی مواجهه با کرونا، خوب بود و درحال حاضر با تدبیر رهبری نیازمند افزایش هوشیاری مردم شامل بیدارباش عمومی و آگاهی مردم هستیم و در واقع طرح آمران سلامت در پی ایجاد هوشیاری عمومی است.

 

مدیر عامل هلال احمر استان خواستار همراهی روسای شعب هلال احمر خراسان رضوی و همگرایی و همدلی در طرح آمران سلامت به عنوان لبیک عملی به منویات ولایت و راهبرد رییس جمعیت هلال احمر کشور مبتنی بر ضرورت خدمت روز و با هدف افزایش سطح دغدغه مندی و هوشیاری جامعه شد.

 

 

همچنین حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه هلال احمر خراسان رضوی در این شورا اظهار کرد: فرج به معنای گشایش هست و گشایش در هنگامه بن بست و اضطرار است و منجی حقیقی بشریت حضرت ولیعصر(عج) هستند و همزمانی آغاز فعالیت ستاد آمران سلامت در هلال احمر در لبیک به منویات ولایت همزمان با آغاز دوران امامت حضرت منجی عالم بشریت بسیار بامسما و ارزشمند است.

 

وی افزود: از سوی دیگر هلال احمر مبتنی بر رسالتش در عرصه مدیریت بحران و نجات جامعه نیز ساعی و پیشگام است که در راستای فلسفه انتظار و اهداف مکتب و آموزه های انسانی و اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری در ارتباط با ستاد مدیریت کرونا افزود: ١٢ رویکرد خاص در منشور رهنمودهای رهبری درباره کرونا وجود داشت که عزم و کار مضاعف را در مدیریت این عرصه برای حساس سازی و توجه بیشتر مردم می طلبد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، توصیه به امر ایمنی و سلامت جامعه را مصداق امربه معروف خواند و راضی شدن به مرگ تعدادی از افراد جامعه و عادی شدن تلفات انسانی کرونا را خطرناک و غیرانسانی و غیراسلامی دانست.

 

وی افزود: مسئله اول همه امدادگران و جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر می بایست حضور و مشارکت فعال در طرح آمران سلامت باشد چرا که تا خودمان به اهمیت این موضوع باور نداشته باشیم نمی توانیم در مردم نیز منشا این اتفاق و وفاق در مواجهه صحیح با مسئله کرونا باشیم.

 

در قسمتی از این نشست همچنین دستورالعمل دبیرکل جمعیت هلال احمر در طرح آمران سلامت توسط معاون جوانان و نیز طرح برخی موارد اجرایی توسط معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی مطرح شد و سایر مدیران نیز به ایراد نظر پرداختند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *