خراسان رضوی
امروز يك شنبه  ۲ مهر ۱۴۰۲

مانور تمام عیار امداد و نجات در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، دکتر محسن ذاکریان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در راستای افزایش سطح آمادگی و هماهنگی بین دستگاهی اقدام به برنامه ریزی برای برگزاری یک مانور تمام عیار در مشهد کرده است.

وی با بیان این که مانور یا تمرین تمام عیار امداد و نجات با برنامه وقوع زلزله فرضی به قدرت ۶.۲ ریشتر در جاده کلات طراحی شده است، ادامه داد: بر اساس وقوع این زلزله فرضی شهر مشهد تحت تاثیر قرار گرفته و به عنوان نمونه منطقه خواجه ربیع  این کلانشهر به عنوان کانون اصلی خدمت رسانی در این حادثه فرضی انتخاب شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: در زمینه وقوع حوادث مختلف با وجود طرح کامل تقسیم وظایف بین دستگاهی در زمان بحران اما ناهماهنگی میان دستگاه‌ها می‌تواند فرآیند خدمت رسانی را با چالش و تاخیر مواجه کند.

وی تاکید کرد: در برگزاری این تمرین تمام عیار که در روز چهارشنبه هفته جاری پیش بینی شده است، کلیه آمادگی دستگاه‌های مختلف در زمان بروز حادثه ارزیابی می‌گردد.

ذاکریان افزود: این مانور در نوع خود در کشور بی سابقه و محوریت برگزاری آن در شرق و شمال شرق کشور با استان خراسان رضوی است البته دو استان خراسان شمالی و جنوبی نیز به عنوان استان‌های پشتیبان ما در این تمرین حضور دارند.

وی با اشاره به پرواز سه فروند بالگرد در زمان برگزاری این مانور، اضافه کرد: تعداد دو تیم از استان‌های خراسان شمالی و جنوبی به استعداد هر تیم ۱۵ نفر به یاری نیروهای خراسان رضوی می‌شتابند.

ذاکریان بیان داشت: حضور ۱۵۰‌ نیروی امدادی از شهرستان‌های خراسان رضوی و ۶۰ نیروی واکنش سریع از استان‌های سه گانه و بکارگیری بخشی از ناوگان امداد و نجات از دیگر ویژگی‌های این مانور است.

مشاهده ۶۹
/
۱۴۰۲/۰۴/۲۰- ۱۸:۰۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه