خراسان رضوی
امروز يك شنبه  ۲ مهر ۱۴۰۲

هلال‌احمر خراسان رضوی سومین مانور امدادونجات را برگزار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر - مشهد؛ محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مانوری تمام امداد و نجات «ولایت»، گفت: این تمرین با برنامه وقوع زلزله فرضی به قدرت ۶.۲ ریشتر در جاده کلات طراحی شده است که بر اساس وقوع این زلزله فرضی شهر مشهد تحت تاثیر قرار گرفته و به عنوان نمونه منطقه خواجه ربیع این کلانشهر به عنوان کانون اصلی خدمت رسانی در این حادثه فرضی انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر - مشهد؛ محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مانوری تمام امداد و نجات «ولایت»، گفت: این تمرین با برنامه وقوع زلزله فرضی به قدرت ۶.۲ ریشتر در جاده کلات طراحی شده است که بر اساس وقوع این زلزله فرضی شهر مشهد تحت تاثیر قرار گرفته و به عنوان نمونه منطقه خواجه ربیع این کلانشهر به عنوان کانون اصلی خدمت رسانی در این حادثه فرضی انتخاب شده است.

 ذاکریان افزود: پرواز سه بالگرد امدادی، انتقال تجهیزات، حضور نیروهای واکنش سریع و آغاز برپایی اردوگاه، استقرار خودروهای امدادی، پذیرش و اسکان خانوارهای آسیب‌دیده از زلزله در چادرها از جمله برنامه‌های این تمرین است.

وی ادامه داد: در حاشیه و همزمان با این اقدامات عملیات نجات فرضی فرد سقوط کرده، انجام عملیات انتقال فرد مصدوم، اجرای عملیات جست و جو و نجات سگ‌های زنده یاب و فرود چتربازان امدادگر نیز رقم می خورد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان این که در برگزاری این تمرین تمام عیار، آمادگی دستگاه‌های مختلف در زمان بروز حادثه ارزیابی می‌شود اظهار کرد: این آمادگی شامل اسکان اضطراری، تامین امنیت، تامین آب آشامیدنی، تغذیه، ارائه خدمات بهداشتی، توزیع اقلام غذایی، تامین انرژی و سرمایش و گرمایش و تامین حمایت‌های روانی پس از وقوع حادثه و سایر نیازها می‌شود.

ذاکریان برگزاری این مانور را در نوع خود در کشور بی‌سابقه دانست و گفت: ۲ استان خراسان شمالی و جنوبی نیز به عنوان استان‌های پشتیبان ما در این تمرین حضور داشتند.

وی با بیان این که ۴۰۴ هزار نفر کل جمعیت تحت تاثیر در نظر گرفته شده برای این زلزله فرضی هستند ادامه داد: در این مانور ۱۰۴ چادر اسکان اضطراری در منطقه حادثه دیده در نظر گرفته شده برای خدمت به حادثه دیدگان نصب شدند.

گفتنی است، این مانور به عنوان سومین مانور ملی در مناطق مختلف کشور، صبح امروز (21 تیر 1402) با محوریت مشهد و در بوستان بهار این شهر با فرمان استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

لازم به ذکر است که اجرای سیم‌کشی برق، آبرسانی و تشکیل آشپزخانه صحرایی، بخش نهایی راه‌اندازی اردوگاه اسکان اضطراری در مشهد بود که تیم‌های امدادرسان جمعیت هلال احمر با مشارکت سایر دستگاه‌ها؛ آن را انجام دادند. 
مشاهده ۷۵
/
۱۴۰۲/۰۴/۲۲- ۰۸:۱۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه